leasing samochodu Ferrari

Leasing Ferrari

Enzo Ferrari zaczynał inaczej niż jego koledzy po fachu. Ferrari nie zamierzał produkować samochodów.
W 1920 r został kierowcą fabrycznym Alfy Romeo, a dziewięć lat później został menadżerem zespołu wyścigowego Scuderia Ferrari. Enzo Ferrari preferował samochody Alfy Romeo i to właśnie tymi samochodami jeździł na wyścigach samochodowych.
Jeździł tak do 1938r, aż w końcu firma Alfa Romeo zaproponowała mu do objęcia stanowiska fabrycznego działu sportu. W czasie II wojnie światowej firma Alfa Romeo zapoczątkowała produkcję militarną dla aliantów. A Ferrari wycofał się pracy, aż w końcu wpadł na pomysł, że przekształci swój zespół wyścigowy w swój własny warsztat pod nazwą „ Auto Avio Custruzioni Ferrari” . jego zakład zajmował się produkcją narzędzi i części do samochodu. Dopiero po zakończeniu II wojnie światowej powstał nowy samochód, który służyć miał do wyścigów, jak i do użytku prywatnego. W 1947r powstał nowy pojazd o nazwie 125S.
Był wyposażony w silnik V12 i tylko o pojemności 1,5 litra. Jego twórcą nie był sam Ferrari, ale Gioacchino Columbo, a twórcą dwunastocylindrowego silnika był Aurelio Lampredi. Model 124S wystartował po raz pierwszy na wyścigach w 1926r, ale nie dojechał do mety. Udamy wyścig był udany, niż poprzedni wyścig. Było to pierwsze zwycięstwo. Do najpopularniejszych wyścigów należy uznać wyścig 24 godzinny Le Mans oraz Grand Prix Formuły 1. Do dziś samochody Ferrari mają na swoim koncie najwięcej wygranych wyścigów samochodowych. Zmiany dla Enza przyniósł rok 1969r ponieważ koncern Fiat przejął zakład Ferrari. Po śmierci Enza zakład przejął jego syn Piero Ferrari.
Pierwszym samochodem sportowym, który miał służyć do normalnego ruchu był to typ 166. Był wyposażony silnik dwunastocylindrowy, lecz o małej pojemności 2,0. Następca tego modelu był model Ferrari 342 America. I właśnie ten model zrobił wielką furorę w tamtych czasach. Posiadał on silnik Lampredi 60 V12 o pojemności ponad 4 litrów, zasilanie stanowiły 3 gaźniki Weber 40 DCF. Moc tego modelu wahała się od 200 do 220KM . Najnowszym modelem jest Ferrari F8 Spider. Posiada on 720- konny silnik V8 o pojemności 3,9 litra. Jego prędkość wynosi 340 km/h. Powyższy nowiusieńki nabytek jest doskonałe pod względem aerodynamicznym i cieszy miłośników szybkiej jazdy

Leasing Ferrari jakie koszty?

Pytanie o koszty leasingu auta marki Ferrari często pojawia się w wyszukiwarce. Z doświadczenia wiemy że na łączny koszt leasingu ma wpływ wiele czynników. Na podstawie samej wysokości raty leasingowej nie jesteś w stanie oszacować czy oferta jest najlepsza. Często znaczenie mają inne czynniki jak np. GAP , elastyczność wysokości rat oraz opłaty manipulacyjne. Jeśli chcesz być pewien że masz najlepszą ofertę skorzystaj z naszych usług. Zostaw swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą i przygotujemy najlepszą ofertę leasingu dobraną specjalnie do Twoich potrzeb.

Jak to działa?

Znajdź samochód, który chcesz kupić

Wypełnij i wyślij formularz

Sfinansujemy Twój zakup samochodu

Poproś o kalkulację leasingu

Zostaw nam swoje dane i uzupełnij jak najwięcej pól. Im więcej szczegółów nam przekażesz, tym lepszą wycenę otrzymasz.


    Przygotuję dla Ciebie najlepszą ofertę finansowania na dowolne auto

    Specjalizuję się w leasingach operacyjnych i finansowych, pożyczkach leasingowych, wynajmie długoterminowym oraz leasingach zwrotnych.
    W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody.

    Doradztwo Leasingowe prowadzi PPL - Polscy Pośrednicy Finansowi.