leasing samochodu Dacia

Leasing Dacia

Dacia to rumuński producent samochodów osobowych i dostawczych. Geneza powstania tego przedsiębiorstwa powstała już 1943r. Przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z Renault. Na licencji Renault były produkowane samochody marki Dacia. Pierwszą licencyjną wersją była wersja Renault 8- model 1100. Ciekawostką jest to, że oznaczenie pojazdu zależało od pojemności silnika. Kilka lat później pojawił się jego następstwa 1300, który stanowił licencyjną wersję Renault 12. Jednak w 1976r Dacia zrezygnowała współpracy z Renault i zdecydowała, że będzie kontynuować produkcję samoistnie. W 1970r została stworzona wersja kombi i pick-up.Ostatnim modelem był Renault 20. W 1979r rozpoczęto produkcję zmodernizowanej wersji 1300 pod oznaczeniem 1310( zależne od pojemności silnika także 1200 oraz 1410.) Do tej produkcji wykorzystano w niej elementy nadwozia. (podwójne okrągłe reflektory) i wnętrza modelu 1310. Na początku 80-tych powstawały małe i tanie auta pod nazwą Dacia 500 Lastun. Niestety te auta usunięto z produkcji ze względu na małe zainteresowanie tym modelem. W 1995r wszedł na rynek samochód pod nazwą Nova, który był skonstruowany wyłącznie przez Dacię. Podwyższy pojazd był zainspirowany Peugeotem 309. W 1999r zakład Daci został przejęty przez francuską firmę Renault. Francuski koncern zainwestował sporą sumą pieniędzy na odnowę Daci i odnowę zakładu Mioveni. Największym osiagnięciem dla francuskiego koncernu było utworzenie Renault Technologie Roumanie i Renault Design Central Europe. Celem Renaulta było utworzenie rumuńskiego centrum rozwoju samochodów w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka Renault stworzyła model Dacia SupeRNova i był on następcą po Dacii Nova. Jednak 2003r została zastąpiona przez Dacie Solenza, która była zmodernizowana modelem SupeRNova. W 2004r został wprowadzony model Dacia Logan, co z kolei przyczynił się do dobrej opinii wśród klientów. Sprzedaż modelu Dacia Logan rósł i z tego względu została skonstruowana wersja kombi pojazdu, a następnie van i pic-up. W 2004r zakończono produkcję modelu 1310, a następnie modelu Solenzy. Natomiast 2006r zakończono produkcję Dacii Pick-up. Jednak w 2007r powstał mniejszy pojazd o nadwoziu hatchback -Sandero. Jednak ten pojazd wykorzystany jest w technologię modelu Renault Clio. W 2009r powstał prototyp crossevera/SUVa ,który był inspirowany na Dacii Logan. Rok później powstała wersja seryjna pierwszego SUV-a marki -Duster. Rok 2012r był przełomowy ponieważ powstały najwięcej nowych modele – II generację Logana i Sandero, minivana marki Lodgy na badzie Renault Grand Scenic, kombivana Dokker na badzie Renault Kongoo II. W 2017r wszedł na rynek zmodernizowany model Dacia Duster II. Najnowszym modelem jest Dacia Spring Electric z 2020r.

Najpopularniejsze modele

Dacia Duster

Kompaktowy SUV produkowany przez Dacie. Od 2017 produkowane są auta drugiej generacji. Jest na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych aut w Polsce

Jak to działa?

Znajdź samochód, który chcesz kupić

Wypełnij i wyślij formularz

Sfinansujemy Twój zakup samochodu

Poproś o kalkulację leasingu

Zostaw nam swoje dane i uzupełnij jak najwięcej pól. Im więcej szczegółów nam przekażesz, tym lepszą wycenę otrzymasz.


    Przygotuję dla Ciebie najlepszą ofertę finansowania na dowolne auto

    Specjalizuję się w leasingach operacyjnych i finansowych, pożyczkach leasingowych, wynajmie długoterminowym oraz leasingach zwrotnych.
    W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody.

    Doradztwo Leasingowe prowadzi PPL - Polscy Pośrednicy Finansowi.